چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
خانه » نرم افزار » کامپایلر ها » بسکام » رمز گذاری سورس با کتابخانه crypt در کامپایلر بسکام
حمایت مالی از یزد کیت

رمز گذاری سورس با کتابخانه crypt در کامپایلر بسکام

کتابخانه CRYPT از جمله کتابخانه های کامپایلر بسکام میباشد که از نسخه ۲.۰.۵.۰ ارائه شده است و توسط آن قادر هستید بخشی از سورس مورد نظر خود را به صورت کد شده با رمز گذاری پیشرفته AES به رمز تبدیل کنید.برای توضیح بیشتر در بسیاری از موارد لازم بوده تا سورس اصلی پروژه خود را در اختیار دیگران قرار بدهید و ممکن است برای نوشتن بخشی از سورس ، زمان و تلاش بسیار زیادی را متحمل شده باشید، به عنوان مثال برای انجام عملیات خاصی یک فرمول خاصی را ایجاد کرده باشید و نمیخواهید با ارائه سورس اصلی برنامه ، این بخش کد را در اختیار دیگران قرار بگیرد.

راه حل آن استفاده از کتابخانه CRYPT میباشد . بدین صورت که کاربرانی که این کتابخانه را در اختیار داشته باشند قادرند خط های مورد نظر خود را به کد هایی تبدیل کنند و در اختیار اشخاص دیگر قرار بدهند ، بدین صورت کامپایلر قادر به کامپایل سورس های کدگذاری شده میباشد اما اشخاص قادر به تحلیل کد نیستند.به عنوان مثال به عکس زیر دقت فرمائید .

crypt-bascom avr1

اگر بخواهیم کد های مربوط به بخش I2C این سورس را کد کنیم و به همراه سورس اصلی و خط های دیگر در اختیار عموم قرار بدهیم با استفاده از این کتابخانه خط کد های مورد نظر را انتخاب کرده و ان را کد میکنیم .لازم به ذکر است عملیات کد گذاری به هیچ وجه قابل بازگردانی نیست ، پس از کد اصلی خود نسخه پشتیبان تهیه فرمائید.

خوب با استفاده ازکتابخانه CRYPT بخش مورد نظر را کد میکنیم و سورس شما به صورت زیر تبدیل میشود.

crypt-bascom avr2

همانطور که میبینید بخشی از کد های ما با پیشوند $CRYPT کد شده است و قادر به تغییر در آن نیستیم اما کامپایل این کد را شناخته و براحتی کامپایل میکند و سورس ما بدرستی عمل خواهد کرد.لازم به ذکر است برای استفاده از این کتابخانه ، داشتن نسخه اصلی کامپایلر بسکام الزامی میباشد و کاربران در حین سفارش این کتابخانه باید سریال نامبر نسخه اصلی کتابخانه خود را ارسال نموده تا کتابخانه CRYPT متناسب با سریال نامبر آن ها ساخته شود.

جهت خرید میتوانید به فروشگاه یزد کیت مراجعه فرمائید.

حمایت مالی از یزد کیت

همچنین ببینید

اندازه گیری دما با سنسور pt100

سنسور های دمای مختلف در بازار وجود دارد که دارای خروجی های دیجیتال و یا …

دیدگاهتان را بنویسید