چهارشنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۷
خانه » قطعات الكترونيك » معرفی سنسور » سنسور اندازه گیری دما و رطوبت،SHT10و SHT11
حمایت مالی از یزد کیت

سنسور اندازه گیری دما و رطوبت،SHT10و SHT11

زمانی که صحبت از اندازه گیری دقیق رطوبت و دما می شود،Sensirion ،این پروسه اندازه گیری دقیق را با ارائه یک سری از سنسورها از خانواده SHT1X،که SHT11 می باشد،ساده کرده است.از طریق رابط سریال دو سیمه ،می توان دما ،رطوبت و نقطه اشباع را با دقت و زمان پاسخ عالی خواند و خروجی آن نیز به صورت دیجیتال می باشد.

برای استفاده بهتر و ساده تر از از PARALLAX، SHT11 از طریق طراحی و ساخت ماژول های DIP که دارای ۸پین و نیز سنسور SHT11می باشد ،استفاده از آن را راحت تر کرده است.این ماژول حاوی خط داده به صورت PULL-UP و محدود کننده های سری که این امکان را فراهم می سازدتا مستقیما به  BASICیا JAVELIN متصل شوند.و از طرفی به راحتی قابل اتصال به میکرو کنترلر می باشند.

اتصالات:

SHT11 از طریق دو پین I/O ، (همان طوری که در شکل زیر مشاهده می کنید)،به ماژول متصل شده است.مقاومت ۴.۷کیلو اهمی PULL-DOWN برای پایه CLOCK اختیاری است. اما در مواقعی که از سنسور قفل استفاده می کنیم ،ممکن است به این مقاومت نیاز باشد.

SHT11
ماژول SHT11

مشخصات:

  • محدوده دما:۴۰- تا ۱۲۳.۸+ درجه سانتی گراد
  • دقت اندازه گیری دما۰.۵-/+ در ۲۵ درجه سانتی گراد
  • محدوده اندازه گیری رطوبت:۰تا۱۰۰درصد RH
  • دقت RH مطلق:۳.۵-/+درصد RH
  • مصرف توان پایین(معمولا ۳۰میکرو وات)

در این قسمت به معرفی SHT10 می پردازیم .طرز کار این سنسور نیز مانند SHT11 می باشد و برای اندازه گیری رطوبت و دما استفاده می شود.ولی برخی از پارامترهای اندازه گیری آن متفاوت از SHT11می باشد.یکی از این پارامترها ،دقت RH آن می باشد که ۴.۵-/+ درصد RHمی باشد.

 

دیتا شیت این ماژول برای کسب اطلاعات بیشتر برای دانلود قرار داده شده است.

Download “Sensirion_Humidity_SHT1x_Datasheet_V5.pdf” Sensirion_Humidity_SHT1x_Datasheet_V5.pdf – 1919 بار دانلود شده است – 350 KB

Download “SHT11 DATA SHEET.pdf” sensiriondocs.pdf – 1008 بار دانلود شده است – 138 KB

 

حمایت مالی از یزد کیت

همچنین ببینید

MPR121 سنسور لمسی خازنی مجاورتی ( کیبورد لمسی)

آی سی MPR121  سنسور لمسی خازنی مجاورتی هست که البته هیچ ربطی به صفحات تاچ اسکرین …

دیدگاهتان را بنویسید